Havuz Yapımı

Havuz Yapımında Mükemmelliğe Nasıl Ulaşılır?

Optimist Yapı  hayalinizdeki havuz projesini gerçekleştirecek donanıma sahip köklü bir firmadır. Müşterisinin memnuniyetini her zaman ön planda tutmayı prensip haline getirmiş firimamız,son teknolojilerden faydalanıp her zaman en modern projeleri hayata geçirmiştir. Havuz Yapımı ,açık havuzlar, dış mekan kapalı havuzlar,iç mekan ve süs havuzları olarak tasarlanmaktadır. Havuz inşaatında kullanılan malzemelerin kaliteli ve kullanışlı olması çok önemlidir firmamız bu konuda çok hassas olup piyasadaki en kaliteli malzemeleri kullanmaktadır. Havuz imalatı asla hataya yer vermiyecek bir sektördür ve biz bunun bilincindeyiz. Havuz yapımında inşaat nekadar önemli ise filitrasyon ve dezanfeksiyon da o kadar önemlidir.

Optimist Yapı kişiye özgü farklı tasarımlar ve projeler tasarlayarak hep yanınızda,hizmetinizdedir. İzmir havuz firmaları arasında uzman,profesyonel ve özgün yapısıyla diğer firimalardan kendisini ayırmıştır.Söz konusu havuz yapımı ise Optimist Yapı özgün fikirlerle profesyonel ortaklarıyla ve çalışanları ile son derece kullanışlı habuzlar tasarlayıp sizlere sunar.

Havuz Yapımında Nelere Dikkat Edilir; 

  • Havuzun duvar ve taban beton dökümüne;
  • Havuzun izalasyonuna
  • Havuzun cam mozaik,yürüyüş yolu ve savakların kaplanmasına;
  • Havuzun mekanik tesisatına;
  • Havuzda kullanılan malzemelerin kalitesine;

Havuz inşaatı çok aşamalı bir faaliyettir. Havuz yapımı başlangıcında öncelikle yapılıcak zemin etüt edilir. Daha sonra sırası ile kazı,kalıp,beton dökümü ve kalıp sökümü yapılır böylelikle havuzun kaba inşaatı tamamlanmış olur. Bu aşamadan sonra çok hassas olan izalasyon işlemine geçilir bu işlem sırasında uygulama yapılıcak yüzeyde kesinlikle toz veya su olmamalıdır. Bu işlem özel izalasyon fırçası ile çift kat sürülüp kontrolleri sağlandıktan sonra cam mozaik kaplamaya geçilir. Cam mozaik kaplamasında dikkat edilmesi gereken cam mozaiği yapıştırmak için kullanılan malzemenin havuzda kullanıla bilen suya dayanıklı malzeme olmasıdır. Eğer suya dayanıklı malzeme kullanımı sağlanmaz ise uzun ömürlü bir yapı elde edilemez bu sebep ile hem zamanınızı hem paranızı çöpe atmış olursunuz. Optimist Yapı firması olarak bunu istemeyiz unutmayın biz size değer veriyoruz. Teknolojiye ayak uyduran firmamız her zaman ekipmanlarını güncel tutmaktadır. Havuzun izalasyonu ve cam mozaik kaplama işlemleri tamamlandıktan hemen sonra sirkilasyon ve filitrasyon işlemlerinin kurulum aşamasına başlanır. Havuzun filtresi ve pompası havuzun kapasitesine göre ince hesaplamalarla seçilir eğer düşük yada yüksek kapasitede olursa verim alınamaz. Suyun rahat dolaşımı göz önünde bulundurulup boru tesisatı döşenir. Işıklandırma,elektirik ve filitrasyon işlemleri tamamlandıktan sonra havuz temizlenip su doldurulur. Havuzun dezenfekte edilmesi insan sağlığı açısından çok önemlidir.Havuzunuzda bakteri,mantar veya vürüs oluşumunu bu yolla engelleye bilirsininz. İzmir havuz firmaları arasında Optimist Yapı görsel zerafete,her bütçeye uygun projeleriyle  hayal ettiğiniz havuzlara kavuşmanızı sağlar.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir