Optimist Yapı

Havuz Bakımı

Havuz Bakımı 

Havuz bakımı firmalarına insanlar  çoğunlukla yaz aylarında ihtiyaç duyarlar. Günümüzde bir çok farklı yaşam alanlarında süs havuzu, yüzme havuzu ve çocuk havuzu gibi her türlü havuzların kullanıldığı bilinmektedir. Çok sayıda insanı aynı anda kabul eden yüzme havuzu tesislerinden tutun evlerinizin bahçelerinde ya da özel villalarda, hotellerde bulunan havuzlara varıncaya kadar çok geniş bir mecrada havuzlarla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu sebepten havuz bakımı ve temizliği konusu oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Havuzların temiz ve hijyen şartlarını taşıyor olması, insan sağlığı için önem taşımaktadır. Düzenli periyodik bakım yapılmayan havuzların zaman içerisinde insan sağlığına zarar verecek bakterilerinin oluşmasına zemin hazırladığı bilinmektedir. Bu sebeple havuz bakımının bu işte bilgi sahibi olan kişiler tarafınca yapılması ve havuz bakımının düzenli periyotlarla kontrol edilmesi önemli bir konudur.  Havuzlara sıcak yaz aylarında güneşin ve suyun keyfini çıkarıp serinlemek ve eşinizle çocuklarınızla güzel vakit geçirmek için giriyoruz. Havuzlarımızı temizlemeip neden sağlığımızdan olalım? Bu işlemler gerekli işlemlerdir ve önemli bir konudur.

Havuz Bakımında Kullanılan Temizlik Malzemeleri

Havuz bakımı faaliyetlerinde kullanılan farklı temizlik malzemeleri vardır. Bu malzemeler havuz içerisine giren zararlı mikroorganizmaları öldüren, havuz suyunu temizleyen, parlak ve saydam gösteren malzemelerdir. Havuz kimyasalları katagorisine giren bu ürünleri kullanmak önemli ve de gereklidir.

Havuz bakımı izmir

1) %56 ve %99 seçenekli toz ve sıvı klor
2)Ayak dezenfektanı
3)Yosun önleyici
4)Ph düşürücü
5)Çöktürücü
6)Parlatıcı

 

Yukarıda belirtilen havuz temizlik malzemelerinin kaliteli olması, havuz bakımının da en iyi bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu havuz temizlik ürünleri; havuzların yosun tutmaması ve hep temiz kalması açısında önem taşımaktadır. Havuzdaki suyunun dezenfekte olmasında temizlik malzemelerinin önemi oldukça fazladır. Havuz temizlemede sunulan hizmetin en iyi şekilde olması için öncelikle bakım faaliyetlerinde kullanılan temizlik ürünlerinin kaliteli olması gerekir. Biz Optimst Yapı olarak piyasadaki en kaliteli ürünlerle hizmet verip bunların satışını da www.havuzcumdan.com web adresimizden yapmaktayız. Dilerseniz web sitemizi ziyaret edip havuz bakımında kullandığımız ürünleri buradan inceleyebilirsiniz.

İzmir Havuz Bakım Faaliyetleri

Havuz temizliğinde yapılacak ilk işlemlerden birisi havuz suyunun PH değerlerinin ideal olup olmadığının kontrolüdür. Ph değerlernin yüksek çıkması dahilinde Ph düşürücü kullnılarak havuz suyunu istenilen değere indirgenir. Havuz suyundaki klor seviyesinin tespit edilmesi de önemli bir konudur. Klor değeri, havuz suyunun temizliği ve dezenfektesiyle doğrudan ilgilidir. Şayet havuz suyu dezenfekte edilmezse; göz enfeksiyonu, kulak hastalıkları ya da mantar ve deri rahatsızlığı gibi sağlık problemleri yaşanmaktadır. Bu durumların yaşanmamısı için haftada 2 kere havuz bakımı yapılmalıdır. 2 gün belirttiğimiz sağlık sorunlarının yaşanmaması ve havuzun temiz kalması için yeterli bir süredir. Bu noktada haftalık, aylık ve sezonuk olmak üzere havuzların bakım periyodu bulunmaktadır. Optimist Yapı ile sezonluk anlaşmalar yapabilirsiniz. Böylece uzman ekibimiz haftanın belli 2 günü gelir ve gerekli bakımları sezon boyunca yapar. Sizi büyük bir zahmetten kurtarırız.

Havuz bakımı İzmir, havuz temizliği yapan firmalar, İzmir havuz bakım firmaları gibi tüm aramalarınızda İzmir ili, ilçeleri ve çevresi başta olmak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Dilerseniz 0546 818 25 35 yada 0507 855 08 91 numaralı telefondan bize ulaşabilir konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.


Havuz Bakımı

Copyright © 2012. Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.

4529 Sokak, No:30 Barış Mahallesi Karabağlar/İzmir

0 (507) 855 08 91 - 0 (546) 818-25 35 - info@optimistyapi.com